Google Konum Ekleme

Google Konum Ekleme Nedir?

Google My Business, küçük işletmelerin Google listelerini oluşturmasına ve yönetmesine yardımcı olan ücretsiz bir araçtır ve müşteriler Google Arama ve Haritalar’da arama yaptığı zaman ilgili sonuçlarda işletmelerin bilgilerine ulaşabilir. Google konum ekleme de diyebileceğimiz bu hizmet, İşletmenin yeni müşteriler çekmesine ve onları özel kılan özellikler hakkında bilgi paylaşmasına yardımcı olur. Bugün 4 müşteriden 3’ü bir hizmet ya da ürün bulmak istediklerinde çevrimiçi arama yapıyor ve 10 kişiden 7’si arattıkları işletmelerden ürün yahut hizmet satın alıyor.

İşletmeler kendilerini Google’da listeleyerek, Google yer ekleme, Google adres ekleme hizmetinden yararlanarak; kullanıcılar sundukları ürün veya hizmetleri aradığında doğrudan görünebilir ve ilgili müşterilerin daha fazla bilgi edinmesine veya onlarla iletişim kurmasına olanak sağlayabilir. Bugün milyonlarca işletme Google haritalar üzerinden doğrudan müşterilerle iletişim kurmaktadır.  

Google işimi optimize etmeme nasıl yardımcı olacak?

Google kayıt, Google maps yer ekleme gibi uygulamalar; işletmelerin daha fazla müşteri çekmesine yardımcı olur. Özellikle, işletmelere  şu konularda yardımcı olabilir:

En son ve faydalı bilgileri paylaşmalarını sağlar. Günümüzde müşteriler, çevrimiçi olarak arama yapmak suretiyle yol tarifleri, çalışma saatleri, fotoğraflar ve teklifler gibi belirli bilgileri aramakta ve işletmeleri karşılaştırmaktadır. En son bilgileri, fotoğrafları ve teklifleri paylaşarak müşterilere işletmenizi neyin özel kıldığını anlatmak için Google My Business’ı kullanabilirsiniz. Google haritalara yer ekleme özelliği size bu fırsatları sunmaktadır.

Müşterilerle etkileşime geçilmesini sağlar. Müşteriler doğrudan telefonlarından yorumlar paylaşır, fotoğraflar sunar ve küçük işletmelere ulaşır. Google My Business, işletmeniz hakkındaki sohbete katılmanıza olanak tanır. İncelemelere yanıt verin, iletileri ve soruları yanıtlayın ve ilgili müşterilerden daha fazla çağrı alın.

Müşterilerin sizi nasıl bulduğunu keşfedebilirsiniz. Google My Business, müşterilerin sizi nasıl bulduğu ve nasıl etkileşime girdiğiyle ilgili önemli bilgiler verir. İşletmeniz için yapılan aramaların sayısı, gelen telefon görüşmeleri ve yol tarifleri ile ilgili bilgileri izleyebilirsiniz. Ayrıca hangi fotoğrafların fark edileceği ve müşterilerinizin nereden geldiği hakkında bilgi edinme imkanınız var. Bu da hangi alanlara daha çok yatırım yapmanız gerektiğini sizlere sunar. 

Google My Business listeleri, potansiyel bir müşterinin hizmetlerinizi bulup kullanması, ürünlerinizi satın alması veya işletmenizi ziyaret etmesi için ihtiyacınız olan her şeyi sunar. Google konumu kaydettirdikten veya talep ettikten sonra, işletmenizin yerel aramada öne çıkmasına yardımcı olmak için müşteri yorumlarını yanıtlayabilir, resim ekleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Basitçe söylemek gerekirse, bir Google My Business profiliniz yoksa, kelimenin tam anlamıyla yerel aramada rekabet edemezsiniz, bu nedenle Google My Business, işletmeniz veya yeni bir müşteri için yerel SEO üzerinde çalışırken başlamanız gereken ilk yerlerden biridir. Google maps yer ekleme, haritalara konum ekleme sizlere bu anlamda ciddi faydalar sunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir