Ana Sayfa / İşletme Konum Harita Doğrulama / Google Haritalara İşletme Ekleme

Google Haritalara İşletme Ekleme

Google haritalara işletme ekleme, günümüzde en sık kullanılan Google uygulamalarından birisidir. Bu uygulama sayesinde iş yerleri birçok avantaj elde etmekte, müşterilerine daha hızlı ve etkili bir biçimde ulaşabilmektedir. Peki nedir bu sistem? Gelin beraber inceleyelim. 

Günümüzde insanlar en acil sorularının yanıtlarını bulmak için Google’a daha fazla güvenirken, Google, kullanıcıların kendi alanlarında ürün ve hizmetleri nasıl keşfettiklerinin büyük bir parçası haline geliyor. Google My Business, işletmelerin Google’daki çevrimiçi varlıklarını yönetmelerini sağlar. Bu uygulama ücretsiz ve kullanımı basit bir uygulamadır. Eğer bir işletme sahibiyseniz, çevrimiçi görünürlüğünüzü artırmak için Google My Business profilinizi kullanmanın birçok avantajı vardır. Google işletme kaydı oluşturmak sizlere bu avantajların tümünü hızlı bir biçimde sağlayacaktır. 

Google My Business profilinizin neden önemli olduğu hakkında konuşalım, Google My Business optimizasyon ipuçları ve 2020 için Google My Business güncellemeleri, en son değişikliklerden haberdar olmanıza yardımcı olabilir.

Google maps işyeri ekleme yararları

İnsanlar hayatlarını kolaylaştıracak bilgileri bulmak için günde birkaç kez çevrimiçi olurlar. İhtiyacınız olanı bulmanıza yardımcı olacak ana arama motoru olan Google, işletmelerin öne çıkması için bir yol geliştirdi: Google My Business. İster bir arama sonucu ister bir harita sorgusu aracılığıyla, Google üzerinden her gün beş milyardan fazla arama yapılır. Bu, geniş bir kitlenin Google My Business profilinizi görebileceği anlamına gelir. Google’ın sadece bir isim değil, bir fiil olduğu bir çağda, web sitesinde arama çok evrensel olduğundan – “sadece Google!” – işletmenizin Google’da nasıl göründüğünün iyileştirilmesinin büyük etkisi olabilir. Google haritalara firma ekleme bu nedenle oldukça önemlidir. 

Google My Business Düşük Maliyetlidir

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Google My Business internetteki en büyük arama motorlarından birinde ücretsiz bir işletme uygulaması olarak hizmet vermektedir. Bu şekilde işinizi birçok potansiyel müşterinin önüne hızlı bir biçimde çıkarır. Google My Business gibi, farklı endüstriler için çevrimiçi olarak öne çıkan diğer dizinler de vardır. Bununla birlikte, bu listeler, aylık sabit bir ücret veya yıllık ücret olsun, genellikle bir ödemeye mal olur. 

Google haritalar, potansiyel müşterilere tek bir tıklamayla çalışma saatlerinize, telefon numaranıza, web sitenize ve yol tariflerinize kolayca erişmenizi sağlar. Ücretsiz Google My Business profiliniz ayrıca, en yoğun saatlerinizi ve inceleme puanlarını anlayarak müşterilere işletmenize içeriden bir görünüm kazandırır. Yeni başlıyorsanız veya sınırlı bir bütçeniz varsa, harcadığınız her lira önemlidir ve böyle değerli bir kaynağa ücretsiz sahip olmak, kaynaklarınızı başka bir yere yönlendirmenize izin verebilir.

Kullanıcılar Google’ı kullanarak yerelleştirilmiş anahtar kelimeler veya terimler aradığında, tümü kullanılan arama terimine göre uyarlanmış alakalı yerel işletme sonuçları sunulur. Bu aramalar aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli yerlerde olabilir:

Google uygulama araması

Üçüncü taraf tarayıcıda veya Google Chrome’da (mobil / masaüstü) Google arama

Mobil / masaüstü tarayıcısında Google Haritalar

Google Haritalar uygulaması

Google Ana Sayfa sesli arama

Google Asistan sesli arama

One comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir