Ana Sayfa / İşletme Konum Harita Doğrulama / Google Haritalar Doğrulama Kodu

Google Haritalar Doğrulama Kodu

Google Haritalar

Google Haritalar, dünyadaki yer alan şehirler, ülkeler hakkında ayrıntılı bilgi sağlayan web tabanlı bir hizmet olarak tanımlanmaktadır. Geleneksel yol haritalarına ek olarak, Google Haritalar birçok yerin havadan ve uydu görüntülerini sunar. Bazı şehirlerde Google Harita, sokakların görünümlerini sunar. Bu görünümler çeşitli araçlar tarafından çekilen fotoğraflardır.

Google Haritalar, farklı çeşitli hizmetler sunmaktadır.

  • Bir rota planlayıcısı, belirli bir konumdan diğerine seyahat etmek isteyen sürücüler, bisikletçiler, yürüyüşçüler ve toplu taşıma kullanıcıları için yol tarifleri sunar.
  • Google Haritalar uygulama programı arayüzü, web sayfalarının yöneticilerinin Google Haritalar’ı emlak rehberi veya topluluk hizmeti sayfası gibi tescilli bir siteye yerleştirmelerini sağlar. Bu API özelliğidir. 
  • Mobil Cihazlar için Google Haritalar, kablosuz ve hücresel ağlardan alınan verilerle birlikte mobil cihazın (varsa) Global Konumlandırma Sistemi (GPS) konumunu kullanan sürücüler için bir konum hizmeti sunar. Google Konum ile gideceğimiz yere daha hızlı gidebilir, kaybolma ve vakit kaybetme gibi durumlardan kurtulabiliriz.
  • Google Sokak Görünümü, kullanıcıların dünyadaki çeşitli şehirlerin yatay ve dikey panoramik sokak düzeyindeki görüntülerini görüntülemesine ve bunlarda gezinmesine olanak tanır.

Haritalar Google uygulamalarının en çok bilinenlerindendir. 7’den 70’e herkes bu uygulamadan sıklıkla yararlanmaktadır. Maps haritalar olarak da bilinen bu uygulamanın birçok avantajı bulunmaktadır. Peki nedir Google maps harita avantajları? Gelin birlikte inceleyelim:

Bilgi zenginliği sunar: Google Haritalar, yolların düzenini, şehir ve kasabaların konumlarını, eyalet sınırlarını, coğrafi özellikleri, restoran yorumlarını ve uydu görüntülerini sağlar. Google, Sokak Görünümü perspektifini sunarak evleri, mağaza önlerini ve ilgi çekici yerleri sürücünün bakış açısından görmenizi sağlar. Buna ek olarak, Google Haritalar, bazı havaalanları, müzeler ve diğer tesislerin kapalı alan haritalarına sahiptir.

Paylaşım: Haritaları ailenizle, arkadaşlarınızla ve iş arkadaşlarınızla paylaşarak toplantıların planlanmasını ve koordine edilmesini kolaylaştırabilirsiniz. Google harita bilgilerini e-postalara ve Web sayfalarına ekleyebilir ve Google veya Facebook hesabınız üzerinden harita paylaşabilirsiniz.

Yol tarifleri: Google Haritalar web sitesi, araba, bisiklet, yaya ya da toplu taşıma ile geziler için yol tarifleri verir. Servis, otobüs ve durak numaraları ve aktarma noktaları dahil olmak üzere birçok şehir için yerel otobüs ve tren tarifelerine sahiptir. Daha uzun yolculuklar için Google, bilet fiyatı ve varış noktanıza hizmet veren operatörler dahil havayolu bilgileri sağlar.

İşletmelere avantaj sunar: Google Haritalar, işletmelerin konumlarını da webde paylaşmaktadır. Bu sayede müşterilerle işletmeler arasındaki iletişim daha da güçlü bir hale getirilir.  Google Haritalar sokak görünümü, potansiyel müşterilerin ziyaret etmeden önce sanal bir tur atmasına izin vererek araştırma sürecine yardımcı olur. Müşteriler, bu sanal araçtan, mağazanızın neye benzediği gibi değerli bilgiler öğrenebilir. Diğer ilgili ayrıntılar, genel iş ortamını ve mağaza hakkında detayları sunar. Google Haritalar ayrıca işletmenizin kalitesini de göstermektedir.  Bu özelliği müşterinize sağlayarak işletmenizin müşterilerine önem verdiğini göstermiş oluyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir